Høstutstillingen 2016

Å holde dachshundutstilling krever sine folk, høstens utstilling 20 august var intet unntak! Forberedelser hadde pågått siden sommerferien, sponsorer skal skaffes, hvem skal ha ansvar for både vaffelsteking, kaffekoking, lotteriet? Hengeren med «alt det rare i» må hentes fra A til B, fôrsekker til premiering samt sløyfer skal sorteres å sist men ikke minst, ting skal rigges ned..!

Som alle andre foreninger/ klubber bygget på den frivillige innsatsen, har AADHK komiteer for både det ene og det andre – helt avhengig av nettopp den innsatsen klubbens medlemmer, endatil på tvers av komiteer, bidrar med til ethvert arrangement som foregår i løpet av året.
Hver gang virker det hele uoverkommelig – hver gang drar en fantastisk dugnadsgjeng det hele i land, stødig som fjell!

Utstillingen gikk på skinner, værgudene var på vår side og alle dachshundene fikk vist seg frem for dommer Jeanette Overgaard Lund som gjorde en knakende flott jobb med alt fra valper til veteran.

Tusen, tusen hjertelig takk til alle dere som bidro med å hale utstillingen på Søndeled i land!

Til å dømme barn og hund stilte Bjørg Halldis Flatin velvillig opp. Barn og hund er en fin måte å få engasjert familiens yngste på, og alle fikk premier (pose med noe godt og rart i) og rosetter.
I barn og hund deltok Hans Inge, Gro Elisabeth, Astrid Helene, Isabell og Ida.

AADHK Utstilling Søndeled 2016 (167 of 258)

Før pausen ble utstillingens vakreste valper kåret. Jeanette Overgaard Lund satte opp følgende rekkefølge:
BIS valp 1 L Jakira’s Heloise
BIS valp 2 KaK Minstemann’s Nefertiti
BIS valp 3 DvL Wimons Laura av Luddingsbo
BIS valp 4 K Speelas tax ceasar

(Artikkelen fortsetter under bildet)
Alle bildene fra utstillingen kan sees på Flickr:
AADHK Høstutstilling Søndeled 2016

 

Øvrige BIS resultater:
BIS 1 DvK NORDJV-15 Minstemann’s Final Fantasy
BIS 2 L Sørils Bs-Jennie
BIS 3 DvS Wervest’s Henny
BIS 4 K C.I.B NORDUCH Alessi Jenny
BIS 5 S NUCH NVCH Denderre av Larhjelm
BIS 6 DvL NVCH N SEUCH Amarita’s Celltic Tinto

AADHK Utstilling Søndeled 2016 (245 of 258)

Ekstra stas var det at klubbens ubestridte humørspreder og hjertegode, hjelpsomme pensjonist, Unni Falch Eriksen, for aller første gang stilte ut sin egen veteran Brolle (INT N SE UCH Knacky Knaves’s Lambrusco). Han fikk både CK og ble BIS veteran, og Unni ble av venner kåret til utstillingens beste og tøffeste veteranhandler.

AADHK Utstilling Søndeled 2016 (122 of 258)